KLIDNÉ A POHODLNÉ
UBYTOVÁNÍ V SAMÉM SRDCI PRAHY

Penzion

Penzion AMU spravuje veřejná vysoká škola Akademie múzických umění v Praze. Společně s rektorátem sídlí v barokní historické budově Hartigovského paláce. Na místě dnešního paláce stávaly v minulosti dva gotické domy, které byly spojeny v roce 1645. Ulička vedoucí mezi nimi je dnes průchodem spojujícím Malostranské náměstí s ulicí Tržiště, kde se nachází vstup do penzionu. Stavbu samotného paláce započal v roce 1720 Rudolf hrabě Kinský, ale dokončil ji až František Maxmilián Kaňka pro Antonii hraběnku Černínovou. V roce 1735 palác získal Ludvík hrabě Hartig, jehož rod budovu držel až do roku 1827.

Penzion je umístěn v klidné ulici pod Pražským hradem, v centru malebné Malé strany. Jeho výhodná lokace hostům nabízí ty největší památkové skvosty Prahy v docházkové vzdálenosti - 700 metrů od Penzionu AMU se nachází gotický klenot katedrála sv. Víta, necelý kilometr Karlův most přes řeku Vltavu a dva kilometry Staroměstské náměstí s Pražským orlojem. Přilehlé budovy hlídaných ambasád zajišťují penzionu bezpečnost.

Pro přístup do centra mohou hosté využít také veřejnou dopravu. Ze zastávky Malostranské náměstí, která se nachází 3 minuty chůze od penzionu, jezdí pravidelně tramvaje buď směrem k Národnímu divadlu, nebo na zastávku Staroměstská. Jednu zastávku od Malostranského náměstí se pak nachází stanice metra Malostranská.

Penzion AMU disponuje 18 nekuřáckými pokoji, které prošly v roce 2018 kompletní rekonstrukcí. Každý z nich je vybaven satelitní televizí, plochou obrazovkou, soukromou koupelnou se sprchovým koutem, bezplatnými toaletními potřebami a šatní skříní. Na každém patře se navíc nachází kompletně vybavená kuchyňka. Samozřejmostí jsou také základní služby, jako je bezdrátové internetové připojení zdarma v celém penzionu, možnost úschovy zavazadel a poskytnutí základních turistických informací v češtině nebo angličtině na recepci, která funguje 24 hodin denně. Hosté mohou využít nabídky snídaní v kavárně Hudební a taneční fakulty AMU, která sídlí v prostorách nádvoří Lichtenštějnského paláce, pouhou minutu chůze od penzionu.

Lokace

Tržiště 259, 118 00 Malá Strana